צביעת בית עם טיח דקורטיבי - מעין אברהם צור קשר לקבלת הצעת מחיר ל: ייעוץ צבע, צביעה דקורטיבית, צביעת חדרי ילדים ואפקטים בצבע צביעת בית עם טיח דקורטיבי - מעין אברהם
 
 
logo

עבודות גבס

בשנים האחרונות נוסף לתחום הרחב של עיצוב הבית תחום עבודות הגבס.
השימוש במוצרי הגבס השונים מוכר לכל מעצב/ת ולכל אדם שברצונו לבצע שינויים או/ו תוספות דקורטיביות בבית או בבית העסק בקלות יחסית ובמהירות.
היתרונות של עיצוב בגבס היא בניה מהירה ונוחה ועלות העבודה זולה בהרבה מזו של בניה מחומרי הגלם המוכרים כגון בלוקים וטיח. למרות הנוחות בשימוש במוצריי הגבס השונים גם תחום זה הוא תחום שבעל המקצוע המבצע את העבודה המבוקשת הוא בעל ידע וניסיון ומכיר את היכולות השונות של מוצריי הגבס השונים על מנת ליצור עבודות גבס איכותיות, יפות ולא פחות חשוב בנויות באופן נכון ותיקני.

כדאי לדעת שניתן לבנות עבודות גבס מעוצבות בכל צורה וגודל לפי בקשת הלקוח לכן, בבחירת בעל המקצוע שיבצע עבודה מסוג זה כדאי לבחור אדם שיש לו גם רקע בתחום עיצוב הבית שידע לעזור בתכנון של עבודת הגבס ולמקמה נכון בחלל.
הדבר הראשון בתכנון עבודות גבס הוא להתייחס לגודל החלל בו תמוקם העבודה. לבדוק האם המידות הסופיות של עבודת הגבס הנבנית מתאימות בצורה פרופורציונאליות לחלל. לדוגמא בבניית כוורת גבס או קיר צף יש לתכנן בצורה כזו שאינן בולטות יתר על המידה לפנים החדר ומפריעות למעבר או/ו מקטינות משמעותית את החלל. לכן, מומלץ מאוד לסמן בעיפרון ראשית את המידות הסופיות של עבודת הגבס העתידית עוד לפני שלב הבניה.
הדבר השני הוא הבנה למה עבודת הגבס מיועדת? האם היא רק אלמנט עיצובי כדוגמת קיר צף למסך L.C.D או מזנון גבס שעליו לשאת משקל של פסלים, טלויזיה וכד'. חשוב מאוד שבעל המקצוע ידע לתכנן בניה נכונה של אלמנט הגבס שיחזיק מעמד לשנים רבות ולא ייתלש מהקיר עליו הוא בנויי או יאבד מצורתו במשך הזמן.

כדאי מאוד לערוך תכנון מפורט של כל רכיבי החשמל שיורכבו בעבודה המבוקשת. עיצוב בגבס יכול לכלול מתגי חשמל, ספוטים לתאורה, שקועי גבס, תאורת Led, רמקולים וכדומה. תכנון מקדים של מיקומיי אביזרי החשמל יעזור במיקומם הנכון של הפרופילים עליהם מונחים לוחות הגבס ליצירת עבודה נוחה ומדויקת.
עבודות גבס בנויות מיסודות שהם פרופילי המתכת ומהלוחות עצמם שהם התוצאה הסופית הנראית לעין. פרופילי המתכת מגיעים במידות שונות. דבר זה חשוב ביותר לבחירה של עובי הקורות/מחיצות נאמר בכוורת גבס או במזנון הבנוי מגבס. חשוב לדעת שאפשר ליצור מחיצות בעוביים רבים לא רק בשביל חוזקו של אלמנט הגבס אם הוא בנוי לשאת משקל, אלא גם בשביל ההיבט העיצובי. איש גבס מיומן צריך להכיר את כל האפשרויות השונות לבניית עבודות גבס לפי טעמו האישי של כל לקוח/ה.

הדבר האחרון הוא שימוש בפינות גבס תקניות וחזקות שלא יקרעו עם הזמן או בעקיבות שחיקה.
קבלני גבס רבים משתמשים בפינות נייר זולות הנקרעות אחרי זמן קצר דבר המצריך תיקון יסודי של עבודת הגבס וכמובן עלויות התיקון גבוהות.
בנוסף לשימוש בפינות תקניות יש לדעת ליישם את השפכטל בצורה מלאה וחלקה. דבר חשוב ביותר לקבלת עבודת גבס שתיראה מרשימה אחרי יישום סופי של הצבע.
לסיכום אין ספק שלמרות הנוחות והקלות היחסית בבניה בגבס יש לקחת מספר רב של אלמנטים שישפיעו רבות על איכות התוצאה הסופית וכמובן על המראה של עבודת הגבס המתקבלת. לא כל קבלן גבס הוא אדם שיש לו את הידע, היכולות ובעיקר את הסבלנות ליצור עבודת גבס שאיכות העבודה נראית לעין.

תקרות גבס הן עבודות גבס מיוחדות המקנות לבית תחושה מודרנית ייחודית. תקרות הגבס מחולקות לשני סוגים: תקרת גבס סטנדרטית ותקרה צפה.
תקרת גבס סטנדרטית: היא תקרה המחוברת באופן רגיל לקירות ונועדה להנמיך את תקרת הבית מסיבות שונות. בתקרות אלו ניתן להוסיף ספוטים, שקועי גבס וגופי תאורה אחרים ליצירת תאורה בעלת עוצמה גבוהה יותר או תאורת אוירה. תקרות גבס כאלו משמשות להסתרת מזגנים מרכזיים ולכל מטרה אחרת בה רוצים להנמיך את החלל בו מותקנת התקרה ו/או לבצע עבודת עיצוב בגבס. תקרות גבס כאלו בהחלט יכולות לשמש כ-עבודות גבס מעוצבות בבניה נכונה והתאמתן בחלל.
תקרת גבס צפה: היא תקרה שבאמצעות עיצוב בגבס ניתן למתבונן תחושה שהתקרה לא מחוברת. תקרות אלו דורשות עבודות גבס שבהן מותקנות לרוב מערכות תאורה נסתרות הנותנות תחושה שהתקרה תלויה באוויר. בשימוש נכון עם התאורה הנסתרת מתקבלת עבודת גבס המקנה לבית מראה מודרני ויוקרתי בקו נקי ייחודי. תקרות צפות מותקנות בעיקר בחללים הציבוריים בבית כדוגמת פינות אוכל או/ו סלון הבית או הדירה. כמובן שניתן לראות תקרות צפות בחנויות, מקומות בילוי וכד'. עיצוב בגבס ובניה של תקרת גבס צפה מקנה מראה יוקרתי ומיוחד בחלל בו הוא נבנה.

 
 עיצוב אתריםהתמחויות: צביעת בית, צביעת דירה, צביעת חדרי ילדים, צביעה אומנותית, טיח דקורטיבי, אפקטים בצבעמפת האתר